Planując zwiedzić ciekawe miejsca w Polsce warto zainteresować się Katedrą gnieźnieńską znajdującą się w miejscowości Gniezno.

Warto dodać, że Gniezno było pierwszą stolicą Polski, gdzie odbywały się koronacje kolejnych królów aż do XIV wieku. W tym miejscu znajduje się także jeden z najcenniejszych zabytków sztuki romańskiej w Polsce czyli słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Przebywając w tym miejscu koniecznie trzeba je zobaczyć.

Ponadto spoczywa tu żona Mieszka I – Dobrawa. Na dwóch brązowych skrzydłach można zaobserwować 18 scen z życia świętego Wojciecha. W świątyni można zobaczyć również 14 kaplic arcybiskupów gnieźnieńskich. Jak już wspomniałem w Polsce jest wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, a z pewnością jednym z ciekawszych jest Katedra gnieźnieńska. Osoby przebywające w Gnieźnie lub pobliżu powinny zwiedzić to miejsce na pewno nie będą żałowały.

Miasto znajduje się w Wielkopolsce niedaleko od stolicy Wielkopolski czyli Poznania – dokładniej 47 kilometrów na północny wschód od Poznania.