Leszno może się pochwalić i korzystną lokalizacją, i cennym zabytkiem. Tu, na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej, w odległości zaledwie 30 km od centrum gwarnego Poznania, można się nacieszyć odpoczynkiem w ciszy i spokoju, pięknymi widokami oraz zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Głównym celem wycieczki po Lesznie jest tutejszy pałac. Co warto wiedzieć na jego temat?

Pałac w Lesznie jest ciekawym przykładem architektury barokowej oraz interesującym zabytkiem z połowy XVIII stulecia. Pierwotnie rezydencja ta służyła przedstawicielom rodziny Łuszczewskich. Był to ród wpływowy, a jego przedstawiciele zajmowali ważne stanowiska urzędnicze (np. Jan Paweł Łuszczewski zapisał się w dziejach Polski jako sekretarz gabinetu króla Stanisława Augusta, był też ministrem Spraw Wewnętrznych Księstwa Warszawskiego. Pałac przyciąga uwagę swą formą i charakterystycznym ryzalitem, może się też pochwalić pięknem otoczeniem. Kto pospaceruje po tutejszym parku, ten będzie mógł ujrzeć wiele pięknych drzew: wiekowych lip, okazałych kasztanowców oraz grabów.

Wszystko to sprawia, iż Leszno dla wielu osób staje się atrakcyjnym celem wycieczki po Wielkopolsce oraz atrakcją, której podczas zwiedzania okolic Poznania bardzo chętnie poświęcają swój czas.