Poznań znajduje się w czołówce najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. W stolicy wielkopolski największe problemy ze znalezieniem wolnego miejsca postojowego są w centrum. Nie bez powodu właśnie tu powstaje najwięcej stref płatnego parkowania. Jak się okazuje, na postojach na takich obszarach można zaoszczędzić.

Strefy płatnego parkowania – opłaty w parkomatach

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że w tak dużych miastach, jak Poznań, strefy płatnego parkowania są absolutnie niezbędne. Jest to rozwiązanie przynoszące sporo korzyści, niemniej medal ma zawsze dwie strony. Mowa tutaj o parkomatach, które naliczają opłaty za każdą rozpoczętą godzinę postoju. W praktyce oznacza to dla kierowców dokładnie tyle, że bardzo często muszą zapłacić za pozostawienie samochodu w takiej strefie więcej, niż w rzeczywistości powinni. Tymczasem wcale nie muszą przepłacać – wystarczy, że skorzystają z narzędzia, jakim jest aplikacja do szybkich płatności mobilnych za parkowanie.

Parkowanie w Poznaniu z aplikacją – na czym to polega?

Najdogodniejszym miejscem w centrum stolicy Wielkopolski, gdzie warto zostawić samochód, jest strefa płatnego parkowania. Poznań stanowi doskonały przykład miejscowości, która w tym zakresie zgłasza bardzo duże zapotrzebowanie. Dzięki aplikacji AnyPark parkowanie staje się znacznie łatwiejsze i przynosi wymierne oszczędności. Aplikacja jest prosta w obsłudze. Wystarczy zainstalować ją na swoim smartfonie i zarejestrować w niej konto klienta. Jest to sprzymierzeniec kierowcy pozwalający jednym kliknięciem rozpocząć, przedłużyć lub zakończyć postój. Opłaty są także pobierane za jej pośrednictwem. Kierowca nie musi się martwić o brak drobnych czy stanie w kolejkach do parkomatów. Może skorzystać z funkcji premium zapewniającej dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności. Omawiane narzędzie jest niezwykle pomocne nie tylko z punktu widzenia osób prywatnych, ale także i przedsiębiorców, którzy zwykle dysponują więcej niż jednym autem. Z poziomu jednej aplikacji mogą bowiem uruchomić sesję parkingową dla kilku pojazdów.