O własnych czterech kątach w Poznaniu marzy niejedna osoba. Rynek nieruchomości w stolicy Wielkopolski obfituje w wiele interesujących propozycji, jakie w swojej ofercie mają deweloperzy. Zazwyczaj wybór pada na mieszkania w stanie deweloperskim – czy słusznie?

Mieszkanie w stanie deweloperskim – co to oznacza?

Jak wyjaśniają eksperci z firmy deweloperskiej Ronson, mieszkanie w stanie deweloperskim jest mieszkaniem przygotowanym do dalszych prac wykończeniowych. Zwykle ma wykonane tynki, zrobione wylewki podłogowe, wstawione drzwi zewnętrzne oraz okna wraz z parapetami, zamontowane grzejniki i przyłączone media. Zakres prac dokładnie określa umowa. Należy pamiętać o tym, że nie u wszystkich deweloperów wygląda to jednakowo, dlatego zawsze trzeba się wnikliwie zapoznawać ze szczegółami ofert.

Mieszkanie w stanie deweloperskim w Poznaniu – dlaczego warto kupić?

Sporo przesłanek decyduje o tym, że w stolicy Wielkopolski jest ogromny popyt na nowe mieszkania. Poznań znajduje się w gronie najlepszych polskich miast do życia i prowadzenia biznesu. Jest bardzo ważnym ośrodkiem gospodarczym, akademickim, kulturalnym i turystycznym. Własna nieruchomość w tym mieście to doskonała lokata kapitału. Do tego dochodzą jeszcze zalety, jakimi wyróżniają się mieszkania w stanie deweloperskim. Można je wykończyć wedle własnego uznania, mając nad tym całkowitą kontrolę. Nabywca sam wybiera materiały oraz podejmuje decyzje w sprawie zatrudnienia projektanta wnętrz oraz ekipy remontowej. Ma również szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór lokalizacji mieszkania. Poznań Grunwald to przykład części miasta, gdzie nowe mieszkania rozchodzą się niczym świeże bułeczki.

Mieszkanie w stanie deweloperskim w Poznaniu – o czym pamiętać?

Decydując się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim w Poznaniu, trzeba mieć świadomość tego, że jego wykończenie może zająć sporo czasu. Warto nawiązać współpracę ze sprawdzonym i doświadczonym deweloperem, który cieszy się mocną pozycją na rynku i przejrzystą sytuacją finansową.