4 sierpnia w tuż po godzinie 19 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o przewróconym traktorze, który przygniótł rolnika w miejscowości Uścikowiec. Jak udało się ustalić – kierujący pojazdem mężczyzna wykonywał prace związane z koszeniem trawy, niestety, w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia traktor zsunął się ze skarpy i wywrócił na bok. Mężczyzna został przygnieciony przez kilkutonowy pojazd.

Akcja ratownicza.

Przybyłe na miejsce zdarzenia służby, w tym zastępy straży pożarnej, zdołały wydostać przygniecione przez traktor mężczyznę. Strażacy udzielili następnie rolnikowi pierwszej pomocy, którzy następnie przekazali go ratownikom medycznym. Niestety – doznane obrażenia okazały się być na tyle poważne i rozległe, że nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna zmarł na miejscu – miał 40 lat i był mieszkaniec Uścikowca.

Okoliczności zdarzenia.

Z oficjalnych informacji wynika, że mężczyzna wykonywał prace związane z koszeniem trawy w pobliżu zbiornika wodnego. W pewnym momencie wjechał on na skarpę, czego efektem było zsunięcie się pojazdu i jego przewrócenie. Traktor nie był wyposażony w ramę ochronną, czy też tak zwany „pałąk bezpieczeństwa”

Kolejna śmierć rolnika w Wielkopolsce.

Przed paroma dniami w województwie wielkopolskim doszło do podobnej tragedii. 74-letni mężczyzna podczas wykonywania prac polowych zasłabł, mimo szybkiej reakcji służb ratowniczych nie udało się uratować jego życia. Wszystko wskazuje na to, że winna temu mogła być zbyt wysoka temperatura i nadmierny wysiłek fizyczny, co w przypadku osób w podeszłym wieku, jest szczególnie niebezpieczne.