Nowe ZOO w Poznaniu znajduje się poza ścisłym centrum miasta. Dobrze jest więc zaplanować swoją podróż w taki sposób, by móc cieszyć się całym dniem pobytem wśród zwierząt.

Obcowanie ze zwierzętami

Kontakt ze zwierzętami jest niezwykle ważny dla dzieci i dorosłych. Nie bez powodu odbywają się różnego rodzaju hipoterapie, czy psy przewodnicy, które odpowiadają za przeprowadzanie osób niewidomych po terenie miasta, domu, by nie stała im się krzywda w czasie podróży. Zwierzęta mają wielką moc, jeśli chodzi o współpracę z dziećmi autystycznymi, pomagają im otworzyć się na nowe doznania i ludzi. Dodatkowo posiadanie w domu pupila pozwala na troszczenie się o niego i uczy dziecko odpowiedzialności. Warto pamiętać jednak o tym, że domowe lokum nie jest ZOO i niedobrym pomysłem jest gromadzenie tam wielu gatunków zwierząt, które będą przebywały w odosobnieniu w chwili, gdy wszyscy domownicy wyjdą do pracy lub szkoły.

Kontakt z naturą

Miejscem, w którym można obcować z naturą oraz różnymi gatunkami zwierząt na porządku dziennym jest Nowe ZOO w Poznaniu. Wiele osób twierdzi, że zamykanie zwierząt w klatkach jest niehumanitarne. Nie można jednak zapominać o sytuacjach, w których zwierzęta porzucone przez rodziców w lesie i dotykane przez ludzi nie wrócą już do mamy, ponieważ nie wyczuje ona ich naturalnego zapachu. To bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ może stać się łatwą ofiarą innego drapieżnika. Z tego też powodu m.in. zwierzęta stare, zapomniane przebywają w ZOO, ale rodzą się też maluchy, gatunki zagrożone wyginięciem. Sytuacja nigdy nie jest czarno-biała, a dzięki wizycie w poznańskim ZOO możemy poznać zwierzęta, które na co dzień są dla nas niedostępne.

Spędzanie czasu w rodzinnym gronie

Nie da się zaprzeczyć, że Nowe ZOO w Poznaniu jest świetnym miejscem, gdzie można rodzinnie spędzić czas. O określonych godzinach kursuje kolejka, w którą można wsiąść i wysiąść na dowolnym przystanku.  Oczywiście można także zdecydować się na pieszy spacer wśród zwierząt. Na miejscu znajduje się strefa gastronomiczna, gdzie kupimy słodkie przekąski oraz miejsce z pamiątkami, gdzie dzieciaki chętnie zostawią nieco pieniędzy. Nie patrząc na te aspekty, ZOO w Poznaniu jest zadbane, zwierzętom nie dzieje się krzywda, a bilet nie ma wygórowanej ceny. Warto zwrócić uwagę na to miejsce.