Coraz większa liczba polskich Internautów decyduje się na korzystanie z łączy światłowodowych. Taka tendencja wynika z wielu zalet tego rodzaju Internetu, który nie ma sobie równych na tle innych technologii zapewniających dostęp do sieci. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w światłowód.

Wysoka prędkość transmisji danych

Jedną z najważniejszych zalet opisywanego rodzaju łącza jest wysoka prędkość transmisji danych. Wynika to z faktu, że technologia światłowodowa pozwala na przesyłanie sygnału za pomocą światła, a nie fal elektromagnetycznych. Dzięki temu ryzyko zakłóceń i zniekształceń staje się minimalne. Kable światłowodowe umożliwiają przesyłanie ogromnej ilości informacji w zawrotnym tempie. W porównaniu z innymi technologiami światłowód ma znacznie wyższe prędkości pobierania i wysyłania danych. Wartość tego parametru może wynosić nawet 1000 Mb/s, co umożliwia komfortowe korzystanie z sieci przez całą rodzinę. Co ważne, takie łącze daje możliwość użytkowania wielu urządzeń jednocześnie dzięki czemu żaden z domowników, nie odczuwa dyskomfortu wynikającego ze zbyt słabej jakości Internetu. Światłowód oznacza szybsze działanie aplikacji oraz platform streamingowych. Ponadto stanowi optymalne rozwiązanie dla pracujących zdalnie osób.

Stabilność sygnału i niskie opóźnienia

Omawiany rodzaj łącza internetowego cechuje się bardzo wysoką stabilnością. Kable światłowodowe pozostają niewrażliwe na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu Internauci mogą korzystać z sieci nawet podczas burz lub silnych wiatrów. Ponadto światłowód odznacza się bardzo niskimi opóźnieniami w porównaniu z innymi technologiami umożliwiającymi łączenie się z siecią. Jego użytkownicy mogą się cieszyć z odpowiednio szybkiego czasu reakcji w trakcie przeglądania stron internetowych, prowadzenia wideokonferencji lub streamowania. Poza tym łącze światłowodowe to również niskie wartości PING, co czyni to łącze idealnym dla miłośników gier online, w szczególności tych wymagających błyskawicznego reagowania.

Światłowód = bezpieczeństwo

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że budowa przewodów światłowodowych czyni je bardziej odpornymi na ataki ze strony cyberprzestępców. W porównaniu z tradycyjnymi kablami miedzianymi, światłowody są znacznie odporniejsze na zakłócenia, co utrudnia ewentualne przechwytywanie wrażliwych danych. Ponadto sprawdzeni dostawcy usług telekomunikacyjnych, którzy w swojej ofercie mają łącza światłowodowe, oferują dodatkowe zabezpieczenia w postaci firewalli i zaawansowanych programów antywirusowych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ z biegiem czasu niepożądana aktywność hakerów staje się jeszcze bardziej zauważalna. Cyberprzestępcy wykorzystują wszelkie sposoby, aby przechwytywać ważne informacje, na przykład dane bankowe, a inwestycja w Internet światłowodowy stanowi prosty i skuteczny sposób ochrony.

Niezawodny światłowód od INEA

Osoby chcące poczuć korzyści wynikających z użytkowania światłowodu, powinny zwrócić uwagę na ofertę od INEA. Ten ceniony dostawca usług telekomunikacyjnych zapewnia dostęp do takiego łącza w różnych wariantach. Prędkość Internetu jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb danego klienta i może wynosić nawet 1000 Mb/s. Co ważne, światłowód od INEA to łącze symetryczne, co oznacza równą prędkość downloadu i uploadu. Ponadto klienci tego operatora mają możliwość oglądania telewizji internetowej nawet w jakości 4K. Poza tym użytkownicy mogą się zdecydować na inne ciekawe pakiety, na przykład światłowód w połączeniu z dostępem do telefonu stacjonarnego.

Masowe wykorzystanie technologii światłowodowej stanowi prawdziwą rewolucję w  przesyłaniu danych. Jest to rodzaj łącza zapewniający bardzo wysoką prędkość pobierania i  wysyłania danych. Ponadto światłowód wyróżnia się niewrażliwością na niekorzystne warunki atmosferyczne, co ma przełożenie na jego wysoką stabilność. Kolejna zaleta opisywanej technologii to zapewnianie znacznie skuteczniejszej ochrony przed atakami cyberprzestępców.